Od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia w szkołach będą odbywały się w formie zdalnej.
7 stycznia w naszym kalendarzu szkolnym, to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia w szkołach będą odbywały się w formie zdalnej.
7 stycznia w naszym kalendarzu szkolnym, to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Poniżej linki dotyczące szczepień przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” uczniowie pojechali na wycieczkę do kopalni w Bochni.
Wyjazd obejmował:
- trasę turystyczną,
- podziemną przeprawę łodzią,
- obiad.
W wycieczce brało udział 40 uczniów z klas IV - VI, którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali najwyższe średnie ocen oraz 4 nauczycieli.
4 grudnia 2021 roku w wieku 77 lat zmarła pani Maria Kazibut, wieloletni nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie, wychowawca wielu pokoleń.
ZAWODY POWIATOWE W UNIHOKEJA
9 listopada w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w Olkuszu zawody sportowe w unihokeja. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców klas VII – VIII. Obie drużyny zajęty III miejsce w powiecie
Skład drużyny dziewcząt:
BRZOZOWSKA NADIA
ĆMAK MAGDALENA
KOPA EMILIA
KUREK ROKSANA
KUŚMIERCZYK NATASZA
LESIKOWSKA AMELIA
LITEWKA NATALIA
LUBASZKA WIKTORIA
WOLSKA JULIA
Skład drużyny chłopców
BIAŁAS KACPER
MARKS JAKUB
MIKOŁAJCZYK KACPER
PIASNY MATEUSZ
PORĘBSKI MATEUSZ
SADOK TYMON
SADZAWICKI SZYMON
WASZKIEWICZ KRZYSZTOF
Małgorzata Muzyk, Marcela Kowala-Grybska
ZAWODY POWIATOWE W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
W listopadzie w hali sportowej w Olkuszu odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt klas VII – VIII zajęła w powiecie II miejsce:
Skład drużyny:
BARGŁOWSKA ZUZANNA
CHMURA NIKOLA
KOPA EMILIA
KUREK ROKSANA
KUŚMIERCZYK NATASZA
LESIKOWSKA AMELIA
LITEWKA NATALIA
LUBASZKA WIKTORIA
WOLSKA JULIA
Drużyna dziewcząt klas IV-VI zajęła IV miejsce w powiecie.
Skład drużyny
GAJDZISZEWSKA MAJA
HAZY NIKOLA
KUJAWSKA MILENA
LISOWSKA BIANKA
LITWIŃCZUK JULIA
ŁAŚ MAJA
MULARCZYK ZUZANNA
SMÓŁA ANIELA
SZEWCZYK WIKTORIA
Małgorzata Muzyk, Marcela Kowala-Grybska
W dniu 11 listopada 2021 roku Poczet Sztandarowy reprezentował naszą szkołę w trakcie obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystości rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie.
Po zakończeniu mszy św. odbył się przemarsz pod Obelisk Żołnierza Polskiego.
Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie przedstawiła krótki program artystyczny, nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Po zakończeniu części artystycznej delegacje oficjalne oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem Żołnierza Polskiego, a na zakończenie orkiestra dęta pożegnała wszystkich przybyłych krótkim koncertem pieśni patriotycznych.
Samorząd Uczniów.
Podczas warsztatów chemiczno-fizycznych uczniowie klas I-III poznali ciecz newtonowską, która wydaje się być niezwykłą i magiczną masą, a tak naprawdę to czysta fizyka.
To doświadczenie to nie tylko świetne ćwiczenie manualne, które wpływa na integrację sensoryczną, ale również zabawa dla naszych uczniów.
Podczas zajęć wydawało nam się, że w sali znajduje się mała myszka, która piszczy z wrażenia. Nic mylnego, to suchy lód pocierany o monetę, który wydawał pisk. Dzieje się tak, ponieważ ciepło metalu sublimuje suchy lód i powoduje zmianę ciśnienia. Gdy gaz przepływa obok monety, ciśnienie powoduje pisk.
Kolejnymi doświadczeniami były piankowy wulkan oraz dym z suchego lodu.
Uczniowie mogli doświadczać świat przez wiele zmysłów, a przy tym świetnie się bawić.
Karolina Witmajer
28 października odbyło się ślubowanie uczniów klas I.
W sposób uroczysty uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej.
Do naszej szkoły zawitał teatrzyk kamishibai, czyli papierowy teatr obrazkowy . Jest to technika opowiadania, czytania, wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę zwaną butai.
Dzięki współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Olkuszu uczniowie klas II i klasy III b mogli obejrzeć i wysłuchać ciekawych opowieści oraz poznać ciekawą aplikację Quiver.
Karolina Witmajer
W październiku w klasach V a, V b i V C miały miejsce nietypowe lekcje- ,,Uczty Bogów”. Sala lekcyjna zamieniła się w pałac Zeusa na Olimpie. Każdy z uczniów wcielił się w postać wybranego boga - były odpowiednie kostiumy i atrybuty. Nie zabrakło też boskiego pokarmu - ambrozji i nektaru. Ogromne emocje towarzyszyły uczniom podczas rozwiązywania zadań konkursowych. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości mitów greckich. Na uczcie pojawiło się wielu pięknie ubranych bogów, bogiń i herosów, którzy opowiedzieli, kim są i czym się zajmują. Ta lekcja podsumowała wiedzę i utrwaliła wiadomości uczniów na temat mitologii greckiej.
Sylwia Kluczewska
Narodowe Święto Niepodległości - święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.
11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
5 listopada 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: V b i V c oraz przedstawicieli klasy VII c i VIII b pod kierunkiem p. Danuty Dębskiej i Sylwii Kluczewskiej.
Danuta Dębska, Sylwia Kluczewska
Powered by aSc EduPage