Nawigacja

 • Wyjazd na lodowisko
  17.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd na lodowisko.

 • Lodowisko...

  Lodowisko...

  Wyjazd na lodowisko

  Tradycyjnie jak co roku opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  zorganizowali wyjazd na łyżwy do Olkusza. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportów zimowych i aktywnego stylu życia, integracja zespołu uczniowskiego oraz oczywiście dobra zabawa. Na lodowisku uczniowie spędzili dwie godziny. Obserwowaliśmy wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Wszyscy bawili się znakomicie.

   

  Opiekunowie SU

  Marcela Kowala-Grybska

  Małgorzata Muzyk

   

 • Kryta pływalnia...

  Pływalnia  kryta

  Szkoła Podstawowa nr 1

  32 – 332 Bukowno, ul. Szkolna 8, (032) 6421134 w.42

  G o d z i n y   o t w a r c i a

  w dniach 14.01. – 25.01.2019r.

  Poniedziałek    1500 – 1830  2000 - 2130

  Wtorek            1500 - 2130

  Środa               1500– 1830     2000 - 2130

  Czwartek         1500 - 1830      2000 - 2130

  Piątek               1500 – 1745   1830 - 2130

  Sobota              1215 – 1400    1500 - 1730

  Niedziela          1015 – 1730

  UWAGA  MOŻLIWE  PÓŹNIEJSZE  ZMIANY

 • Ferie w szkole

  FERIE W SZKOLE

   

  W czasie ferii będą zorganizowane bezpłatnie zajęcia z samoobrony dla wszystkich uczniów.

  Prowadzący: p. Zbigniew Biały, trener UKS „Samuraj”.

  Termin: poniedziałek, wtorek, środa

  9.00-11.00.

  Miejsce: stara sala gimnastyczna.

   

  W czasie ferii zimowych kryta pływalnia w Szkole Podstawowej  nr 1 w Bukownie będzie czynna  bezpłatnie dla dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Miasta Bukowno (za okazaniem legitymacji szkolnej) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

  Wejście o pełnych godzinach.

 • Konkurs plastyczny
  07.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny.

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bohaterowie Niepodległej”

  20 grudnia w Galerii Na Piętrze  Liceum nr 4 w Olkuszu odbył się wernisaż Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie Niepodległej”. Był on uwieńczeniem roku szkolnego 2017/2018 opatrzonego hasłem „Rok dla Niepodległej”. Konkurs zorganizowano pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie  i Starosty Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego. Jego ideą było zwrócenie uwagi nie tylko na „ojców niepodległości”, ale i na osoby, które kształtowały obraz Niepodległej w latach 1918 – 2018.

  Uczniowie musieli więc sięgnąć do źródeł historycznych, poznać biografię wybranego bohatera i za pomocą techniki plastycznej przedstawić jego wizerunek. Wzięło w nim udział 132 uczniów z 29 szkół z Polski. Zastosowano wiele technik, od rysunku ołówkiem po grafikę komputerową. Jury wyróżniło 11 plakatów, a 14 zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej.

  Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac pochodzą z Gdyni, Poznania, Torunia, Siedlisk, Legnicy, Brzany, Legnicy, Dzierżoniowa, Pawłowic, Siekierczyna, Bukowna, Osieka i Olkusza. Bardzo się cieszymy, że finalistką konkursu została nasza uczennica – Joanna Figiel.

  Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

  Katarzyna Gajdziszewska

 • Diecezjalny Konkurs Plastyczny

  I Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Mój Patron”

  30 listopada w olkuskim Liceum nr 4 im. K. K. Baczyńskiego miał miejsce uroczysty wernisaż I Diecezjalnego Konkursu Plastycznego „Mój Patron”. Konkurs objęty został honorowymi patronatami biskupa diecezji sosnowieckiej ks. Grzegorza Kaszaka i starosty olkuskiego p. Pawła Piasnego.

  Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plastycznej postaci świętego, który jest ich patronem. Aby tego dokonać musieli sięgnąć zarówno do hagiografii, jak i historii rodziny. Nadesłane na konkurs prace były niezwykle ciekawe zarówno w formie, jak  i przedstawionej treści. Podziwialiśmy prace malarskie, graficzne, kolaże, szkice, techniki mieszane.

  Na Konkurs nadesłano 176 prac z których do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 49 najlepszych. Wśród nich znalazła się praca uczennicy gimnazjalnej klasy 3a Joanny Figiel. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Olkuskiego i Kurię Diecezji Sosnowieckiej laureatom wręczyli pan wicestarosta Bogumił Sobczyk, pani dyrektor Katarzyna Polak oraz artysta malarz, pomysłodawca, organizator konkursu i kurator wystawy – p. Stanisław Wywioł.

   

  Gratulujemy Asi i życzymy dalszych sukcesów.

  Katarzyna Gajdziszewska

   

   

 • Mistrz Ortografii 2018

  Mistrz Ortografii 2018

   

  22.11.2018 r. odbyło się IV Dyktando o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno „Zostań Mistrzem Ortografii 2018”.

  Dyktando pt: „Niesamowita przygoda małego czarodzieja” zostało przygotowane przez dr Ewę Biłas-Pleszak, wicedyrektora Instytutu Języka Polskiego ds. Dydaktycznych oraz kierownika kierunku komunikacja promocyjna i kryzysowa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

  W dyktandzie wzięło udział 37 uczestników.

  Mistrzem Ortografii został Filip Moskwa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie, który otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Bukowna oraz nagrodę rzeczową. Z kolei dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie: Stanisław Wiśniewski oraz Jakub Kowieski. 
  Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku!

  Informacja i zdjęcie ze strony MOK-u Bukowno

 • Gala Finałowa...

  Gala Finałowa...

  12 grudnia 2018 r. w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się Gala Finałowa
  VII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Anioł na…” dla dzieci i młodzieży
  z niepełnosprawnością intelektualną organizowanego przez naszą szkołę i warszawską Fundację „Bo Warto”. Ideą konkursu jest integrowanie środowiska uczniów pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Uczniowie działający w Klubie Wolontariusza włączają się w przygotowanie upominków, galerii prac konkursowych
  i poprowadzenie Gali. Tradycją konkursu jest to, iż pomysłodawczynie i organizatorki konkursu co roku własnoręcznie wykonują upominki dla uczestników. W tym roku  były nimi statuetki i świąteczne świece. Po raz pierwszy natomiast wydrukowaliśmy anielskie kartki, które wręczyliśmy patronom, sponsorom
  i placówkom, które wzięły udział w konkursie.

  Konkurs ma zasięg regionalny, jego uczestnicy pochodzą z województw małopolskiego i śląskiego.
  O jego popularności i randze świadczy fakt, iż pomysł na anielski konkurs spodobał się nauczycielom szkół
  z województw mazowieckiego i wielkopolskiego, którzy w swoich regionach także podejmują się tego przedsięwzięcia.
  Honorowe patronaty nad tegoroczną edycją konkursu przyjęli: Małopolski Kurator Oświaty P. Barbara Nowak, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, Ks. kanonik Michał Borda, Burmistrz Miasta Bukowno P. Mirosław Gajdziszewski, Proboszcz Parafii rzymskokatolickiej św. Andrzeja Boboli Ks. Kanonik Wojciech Tkacz.

  Realizacja konkursu byłaby znacznie utrudniona, gdyby nie życzliwość osób, do których zwróciliśmy się
  z prośbą o pomoc. Pomocą rzeczową i finansową wsparli nas: Fundacja "Bo Warto", Burmistrz Miasta Bukowno, Proboszcz Parafii rzymskokatolickiej św. Andrzeja Boboli, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz sponsorzy prywatni.

  Mieliśmy przyjemność gościć Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie P. Aleksandrę Bobińską, Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu Ks. Michała Bordę, Proboszcza Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie Ks. Wojciecha Tkacza, Sekretarza Miasta P. Marcina Cockiewicza, Kierownika Referatu Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej P. Tomasza Furgalińskiego, Przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych P. Barbarę Kowalską, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bukownie, P. Mirosława Siudykę,  wicedyrektor Szkoły Podstawowej P. Jolantę Oleś,  uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Galę uświetnili swoimi występami uczniowie Zespołu Szkół
  i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu, Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Wolbromiu i Szkoły Podstawowej nr1 w Bukownie.


  Nasz konkurs jest wyjątkowy nie tylko ze względu na nieziemski temat, ale i na niezwykłych twórców.
  Z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że prace konkursowe to coś więcej, niż wprawna kreska.
  To przelane na papier uczucia i myśli młodego człowieka. W tegorocznej edycji napłynęły 122 prace z 22 placówek. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem 59 opiekunów. W skład Jury Konkursowego weszli:

  •          Przewodnicząca - P. Adrianna Gajdziszewska – historyk sztuki, plastyk, edukatorka i animatorka działań artystycznych z najmłodszymi, nauczyciel sztuki, ambasador projektu „Sztuka teraz”,

  •          P. Anna Pęgiel - nauczyciel nauczania integracyjnego, plastyk, oligofrenopedagog,

  •          P. Magdalena Łaskawiec – psycholog i terapeuta zajęciowy

  •          P. Katarzyna Gajdziszewska – pedagog pedagogiki religijnej i społeczno – opiekuńczej, członek Rady Fundacji Bo Warto.

  Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie wykonane prace były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Zachwycały mnogością technik, zestawem barw, przesłaniem jakie sobą niosły.
  Zastosowano ciekawe techniki - rysunek, malarstwo, kolaż, wyklejanki, wydrapywanki, witraże,
  haft i techniki mieszane. Zaznaczyć należy, iż nazwy aniołów były niezwykle ciekawe i spójne
  z ich wizerunkiem. Uczestnicy włożyli ogrom pracy w swoje dzieła, a jak wiemy, niemałą rolę w jego powstaniu odegrali ich opiekunowie. Po długich, przeszło siedmiogodzinnych obradach jurorzy zdecydowali wręczyć drobne nagrody wszystkim uczestnikom oraz przyznać 32 równorzędne wyróżnienia.
  Dyplomy, upominki, nagrody i podziękowania wręczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie oraz zaproszeni goście. Po uroczystej gali wszyscy udali się do Sali wystawowej  Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie otwarta została galeria prac konkursowych. Dzieła młodych twórców będzie można podziwiać do 6 stycznia 2019 roku.

  Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu.

 • Konkurs plastyczny...

  Konkurs plastyczny...

  Powiatowy Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej „ Jesień w lesie grzyby niesie” rozstrzygnięty.

   

  17 grudnia 2018 r. w siedzibie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu „ Jesień w lesie grzyby niesie”.

  Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły 84 prace z 19 placówek oświatowych          z terenu powiatu olkuskiego. Jury nagrodziło uczestników w pięciu kategoriach.

  W konkursie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Nasi najmłodsi spisali się doskonale, zajmując wysokie lokaty.

  W kategorii album-Zuzanna Stasiowska  uczennica klasy 2c zajęła pierwsze miejsce.

  W kategorii plakat-Jakub Jarosz uczeń klasy 1 b zajął drugie miejsce.

  W kategorii praca przestrzenna-Maja Korfel uczennica klasy 1b zajęła miejsce trzecie.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

                                                                                            Beata Wójcik

  Konkurs plastyczny... - Obrazek 1Konkurs plastyczny... - Obrazek 2Konkurs plastyczny... - Obrazek 3Konkurs plastyczny... - Obrazek 4

 • Konkurs plastyczny...

  Laureaci Konkursu Plastycznego ,,Choinka” zorganizowanego przez Centrum Kultury  im. M Płonowskiej w Bolesławiu – 13.12.2018

  W dniu 13.12.2018r. zostały oficjalnie podane wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Choinka” zorganizowanego przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.

  Konkurs ma na celu pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie talentów plastycznych i rozwijanie twórczej wyobraźni plastycznej. Tematem konkursu było drzewko Bożonarodzeniowe, wykonane w sposób tradycyjny lub niekonwencjonalny. Forma pracy mogła być przestrzenna lub płaska tj. płaskorzeźba. Do wykonania drzewka można było wykorzystać naturalne materiały np. szyszki, gałązki, liście jak również dostępne materiały plastyczne, recyklingowe czy florystyczne.

  Organizator konkursu przewidział osiem kategorii. Zgłoszone do konkursu prace to bardzo różnorodne drzewka charakteryzujące się pomysłowością wykonania oraz niezwykłym doborem materiałów. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 9 uczniów.

  Wśród laureatów konkursu z naszej szkoły znalazły się:

  Uczennica klasy IV c, Natalia Głowania, zajęła I miejsce w kategorii I indywidualnej dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

  Uczennice klasy V d, Karolina Kuchna oraz Hania Mosur zajęły II miejsce w kategorii zbiorowej (klas V- VIII, gimnazja).

  Wręczenie nagród odbyło się podczas I Wigilii dla mieszkańców Gminy Bolesław w parku Centrum Kultury w Bolesławiu.

  Cieszymy się sukcesem naszych uczennic i gratulujemy wygranej.

   

  Barbara Płotnikowska

 • Odwiedziny...

  Odwiedziny...

  Odwiedziny... - Obrazek 1

 • Jasełka...
  29.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka....

 • Wigilijne spotkanie...

  18 grudnia odbyło się Wigilijne Spotkanie pracowników obecnych i emerytowanych szkoły oraz zaproszonych gości.

  Wieczór umiliło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy 5 b i 5 c pod kierunkiem p. Justyny Kubańskiej-Skowron oraz p. Anny Siudyki.

  Zebrani mieli okazję współuczestniczyć w przedstawieniu, śpiewając  kolędy i pastorałki. Sympatycznym i bardzo przydatnym prezentem dla każdego były "Szkolne kantyczki" zawierające teksty utworów wykorzystanych w Jasełkach.

  Obejrzyj film: 

  MovieCreator_20181225200719.mp4

  MOV_0170.mp4

  MOV_0172.mp4

  MOV_0177.mp4

  MOV_0207.mp4

  MOV_0208.mp4

  MOV_0209.mp4

  MOV_0210.mp4

 • Bal...

  Bal...
 • Laurka dla Niepodległej
  17.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laurka dla Niepodległej.

 • LAURKA   DLA   NIEPODLEGŁEJ

   LAURKA   DLA   NIEPODLEGŁEJ

                                                                 LAURKA   DLA   NIEPODLEGŁEJ

                  Uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej bardzo aktywnie włączyli się w  świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięli udział w szkolnym konkursie  plastycznym „Laurka dla Niepodległej”. Cele konkursu to między innymi:

  - rozwijanie przynależności narodowej,

  - poszerzanie wiedzy na temat  wydarzeń historycznych związanych z nasza Ojczyzną,

  - wzbudzanie szacunku do symboli narodowych.

  Jego uczestnicy zaprojektowali i wykonali  laurki z życzeniami dla Polski. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość, estetykę i oryginalność  wykonania prac.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce – Tymoteusz Furgaliński kl.IIc

  II miejsce – Amelia Białas kl.IIa, Julia Hajduła kl.IIc

  Wyróżnienia: Pola Adamczyk kl.IIIa, Franciszek Dobiech kl.IIIa, Oliwier Kurach kl.IIIa, Zuzanna Stasiowska kl.IIc.

  Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                                                    

                                                                                    Renata Szlęk

   

 • Konkurs recytatorski...

  Konkurs recytatorski...

  Konkurs recytatorski.

       29.11.2018r. odbył się  w naszej szkole  pierwszy  etap powiatowego  konkursu recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku przebiegał on pod hasłem       „100 lat Niepodległej Polski”- dziecięca poezja patriotyczna.

       Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z klas I-III. Recytację uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Bogucka i p. Anna Szlęzak. Jury po przesłuchaniach wyłoniło zwycięzców:

  Z klas pierwszych:

  I miejsce- J. Kuźniar kl.1b wych. Beata Wójcik

  II miejsce-M. Lesikowska kl.1a, wych. Bogusława Adamowicz

  III miejsce-M. Duch kl. 1b wych. Beata Wójcik

  Wyróżnienia otrzymali:

  K.Mrozowski kl.1b oraz N. Głowaty kl. 1b

  Z klas drugich:

  I miejsce- M. Skowron kl.2a, wych. Ewa Bogucka

                   H. Ślęzak kl.2b, wych. Anna Szlęzak

  II miejsce- M. Sadowski kl.2c, wych. Aleksandra Żuchowska

  III miejsce- M. Kujawska kl.2b, wych. Anna Szlęzak

  Wyróżnienia otrzymali: A.Feliksik kl. 2a oraz K. Jurga kl. 2b

  Z klasy trzeciej:

  I miejsce- J. Czachórska kl. 3a, wych. Maria Wojdyło

  II miejsce- J. Litwińczuk kl.3a, wych. Maria Wojdyło

       Jagoda Kuźniar, Hanna Ślęzak oraz Maciej Skowron będą reprezentować naszą szkołę w gminnym etapie konkursu, który odbędzie się 11grudnia 2018r.w Podlipiu.  

  Konkurs recytatorski... - Obrazek 1Konkurs recytatorski... - Obrazek 2

   

  Ewa Bogucka

  Anna Szlęzak

   

 • Anioł na...
  15.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Anioł na....

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno
 • 32-6421039

Galeria zdjęć