Nawigacja

 • Nagrodzeni...

  Nagrodzeni...

   

   

    Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, kojarzy się zazwyczaj z bukietami kwiatów i uroczystymi apelami. Oprócz akademii w szkołach odbywa się również uroczyste spotkanie z Kuratorem Oświaty.

  25 października 2018 roku w Sali Konferencyjnej Narodowego Banku Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Ministra Edukacji Narodowej, Nagród Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej. Cieszymy się, że wśród wyróżnionych znaleźli się nauczyciele naszej szkoły. Dyrektor szkoły Mirosław Siudyka – otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej, a wicedyrektor Jolanta Oleś – otrzymała Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty.

   

  Gratulujemy J

 • Ślubowanie klas I
  13.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas I.

 • Ślubowanie klas I

  Ślubowanie klas I

                                          ŚLUBOWANIE   PIERWSZOKLASISTÓW        

             

           29 października 2018 roku pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im.1000-lecia Państwa Polskiego w Bukownie. Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. To niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszaków, ich rodziców i wychowawców. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście.

  Podczas ślubowania najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Później przyszła kolej na oficjalną część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swą Szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor Mirosław Siudyka symbolicznym ołówkiem dokonał aktu pasowania na ucznia naszej Szkoły.

  Wraz z życzeniami najmłodsi uczniowie otrzymali upominki. Nie zabrakło też prezentów od rodziców. Była także chwila na pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy upamiętniające ich wstąpienie do szkolnej braci, a pełną wzruszeń i emocji uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

                                              Bogusława Adamowicz, Renata Szlęk, Beata Wójcik

   

  Ślubowanie klas I - Obrazek 1Ślubowanie klas I - Obrazek 2Ślubowanie klas I - Obrazek 3
   

   

   

   

   

   

   

   

 • 100 lat Niepodległej...

  100 lat Niepodległej...

  100 LAT NIEPODLEGŁEJ!!!

  11 listopada to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. W bieżącym roku obchodziliśmy 100. rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji  9.11.2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Już od samego rana czuło się na korytarzach szkolnych tę odświętną atmosferę. Czy to sprawiły galowe stroje uczniów, czy dźwięki legionowych pieśni dochodzące z sali ?

  Program artystyczny apelu przygotowany został przez uczniów klasy 7a i 8a oraz chór szkolny pod kierunkiem pań: Jolanty Homy i Danuty Dębskiej. Wprowadził nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Treść recytowanych utworów ukazała ducha narodu polskiego.

  Aktorzy przybliżyli zebranym historię Polski związaną z okresem zaborów. Trzy „czarownice”  (w te role wcieliły się Kornelia Bystroń, Magdalena Urbańska i Julia Zarębczan) symbolizujące naszych zaborców: Rosję, Prusy i Austro - Węgry, przypomniały wszystkim, jak bardzo Polacy tęsknili za Ojczyzną. Nie zabrakło też na scenie postaci nieugiętego marszałka - Józefa Piłsudskiego, wiernie odtworzonego przez Janka Kopczyńskiego oraz oddanego mu żołnierza Legionów Polskich (Jakub Syguła). Na uwagę zasługiwały też piękne recytacje oraz śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu chórzystów.

              O godzinie 11.11. w podniosłej i niezwykle świątecznej  atmosferze wszyscy obecni tego dnia w szkole zgromadzili się w sali  gimnastycznej i wspólnie  odśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Był to wyjątkowo wzruszający moment – a naprawdę duża grupa „małych i dużych” miała łzy w oczach.

  Nasi uczniowie brali też udział w uroczystościach miejskich odbywających się w niedzielę 11 listopada, które rozpoczęła msza święta odprawiana w intencji Ojczyzny. Następnie wspólnie ze wszystkimi uczestniczyli w marszu pod Obelisk, gdzie oprócz przedstawienia mieszkańcom Bukowna części artystycznej, złożyli symboliczne kwiaty ku pamięci tych, którzy zginęli w walce o wolną Polskę.

  Jolanta Homa

                                                                                      

   

 • DEN
  11.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN.

 • I miejsce...

  I miejsce...

  I miejsce w powiatowych zawodach

  W dniu 26.10 2018r. na hali MOSiR w Olkuszu odbyły się powiatowe zawody w Halowej Piłce Nożnej chłopców oraz dziewcząt. W kategorii chłopców Szkoła Podstawowa 1 w Bukownie pierwszy mecz wygrała ze szkołą z Olkusza 2-0, w kolejnych meczach ze szkołami z Wolbromia i Klucz padły remisy, oba 1-1. Mecze stały na bardzo wyrównanym poziomie a o końcowej klasyfikacji musiały zdecydować rzuty karne w których SP 1 w Bukownie pokonując 4-2 SP z Wolbromia wygrała turniej i awansowała do etapu rejonowego.

  W kategorii dziewcząt SP 1 w Bukownie zmierzyła się ze szkołami z Olkusza, Klucz, Wolbromia i Krzykawy. Dziewczęta grały ambitnie i do samego końca zajmując piąte miejsce w turnieju.

   

              Na początku października na stadionie w Olkuszu odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie awans do finału wojewódzkiego uzyskali:

  - zajmując 1 miejsce w powiecie - sztafeta 4 x 100 m chłopców w składzie: Jakub Syguła, Filip Moskwa, Mosur Stanisław, Kanrad Nawara (9 miejsce w finale wojewódzkim).

  - Filip Moskwa w biegu na 100 m chłopców (2 miejsce w powiecie, 37                  w województwie).

  - Artemii Balaniuk w biegu na 100 m chłopców (1 miejsce w powiecie, 11 w województwie).

  Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

                                                                                                            A. Karcz

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Rekord dla Niepodległej” i w piątek, 9 listopada, o godzinie 11.11 uczniowie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski.

  Obejrzyj film: P1100556.MP4

 • Rekord dla Niepodległej
  09.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rekord dla Niepodległej.

 • Wizyta w muzeum
  09.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w muzeum.

 • Wizyta w Muzeum Narodowym

  Wizyta w Muzeum Narodowym

  Klasy 1a i 1 b z wizytą

  w Muzeum Narodowym w Krakowie

   

  Wizyta w Muzeum Narodowym, to niewątpliwie duże przeżycie dla najmłodszych. 7 listopada 2018 r. uczniowie klas 1a i 1 b wzięli udział w zajęciach „Czy woda jest niebieska a jabłko okrągłe?” oraz „ O kolorach  i kształtach w sztuce współczesnej Słońcem malowane. Witraże”.

   Organizowane zajęcia wprowadziły uczniów w świat sztuki przez obserwację i samodzielną twórczość. Jednocześnie poprzez doświadczenie i wspólną zabawę dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi sztuki oraz z materiałami i tworzywami artystycznymi. Poznały strukturę dzieła sztuki oraz tajniki pracowni artystów z różnych epok, w tym także twórców sztuki współczesnej.      W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się też, czym jest muzeum, jakie są jego zadania i dlaczego ważne jest, aby przychodzili oglądać wystawy sztuki zarówno z klasą, jak i z rodzicami.

  Wizyta w muzeum zakończyła się wykonaniem pracy plastycznej, którą najmłodsi zabrali ze sobą do szkoły.

  Tego typu zajęcia są ważnym elementem edukacji najmłodszych, uwrażliwiają na sztukę, kształtują wrażliwość dziecka.

   

                                                Bogusława Adamowicz, Beata Wójcik

   

   

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży
  09.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowe Igrzyska Młodzieży.

 • Dzień Papieski...

   

  Dzień Papieski w naszej szkole.

   

  Jan Paweł II – papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i dlatego na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

  Dzień Papieski to dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym. Z tej okazji w naszej szkole obchodziliśmy kolejną już rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża; w tym roku pod hasłem ,,Promieniowanie ojcostwa”

  Głównym zagadnieniem apelu było rozważanie opinii papieża na temat ojcostwa. Papież podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie. Jego wywody odczytywane były przez uczniów i uczennice klasy 7a oraz 3a gimnazjum.

  Przypomniano sylwetkę papieża poprzez prezentację multimedialną, piękne wiersze.

  Występ uczniów urozmaicały ulubione pieśni o naszym papieżu. Ostatnim elementem występu było przypomnienie przez uczniów ,,Dekalogu Papieskiego”

   

  Barbara Płotnikowska

  Beata Wróblewska

   

 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bukownie

  Kalendarz wyborczy - kalendarz.pdf

   

  Wykaz okręgów wyborczych - wykaz.pdf

 • Odblaskowa szkoła...

  Odblaskowa szkoła...

  Z myślą o bezpieczeństwie uczniów nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”, który zorganizowany jest przez  Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

             „Odblaskowa Szkoła” ma na celu uświadomienie wszystkim, że bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od nich samych, a mały odblaskowy znaczek może uratować życie.
  Od pierwszych dni września w naszej szkole ruszyły pełną parą różne zadania związane
  z realizacją tego konkursu. Zorganizowano szereg działań promujących bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na drodze, a większość z nich przedstawiono w załączonej prezentacji.

   

  Maria Wojdyło
  Anna Szlęzak
  Aleksandra Żuchowska

   

  Prezentacja- ODBLASKOWA_SZKOLA_-_szkola_4.pdf

 • DEN...

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ           

           Dnia 15.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, potocznie zwana Dniem Nauczyciela.

  Na początku uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor mgr Mirosław Siudyka, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił
  i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły oraz Burmistrza miasta Bukowna wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.

  Po uhonorowaniu zasłużonych nastał czas na część artystyczną. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 6a i 6b pod kierunkiem:
  Pani Małgorzaty Moszczyńskiej, Pani Justyny Wilk i Pani Julity Gałązki. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku Naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

   

   

   

 • Wizyta Francuzów
  20.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta Francuzów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno
 • 32-6421039

Galeria zdjęć