od dnia 3.06.2022 r.
Poniedziałek 1830 - 2130
Wtorek 1730 - 2130
Środa 1630 - 2130
Czwartek 1730 - 1830 1915 - 2130
Piątek 1615 – 2130
Sobota 1215 – 1730
Niedziela 1015 – 1730
od dnia 3.06.2022 r.
Poniedziałek 1830 - 2130
Wtorek 1730 - 2130
Środa 1630 - 2130
Czwartek 1730 - 1830 1915 - 2130
Piątek 1615 – 2130
Sobota 1215 – 1730
Niedziela 1015 – 1730
Zielona Szkoła dla wielu uczestników była pierwszym wyjazdem bez rodziców, w towarzystwie rówieśników. Uczestnicy mieli możliwość nawiązania bliższych relacji koleżeńskich, integracji między klasami.
Nauczyli się samodzielności: gospodarowania pieniędzmi, dbania o higienę osobistą, zachowania porządku w pokojach, dobierania strojów odpowiednio do warunków atmosferycznych, kultury spożywania posiłków.
Dużo czasu koloniści spędzili na aktywności ruchowej, która polegała na: spacerach, grach i zabawach na boisku, ćwiczeniach na placu zabaw, tańcach podczas dyskotek.
Nauczyli się wzajemnej troski oraz pokonywać własne słabości. Dowodem na to, że kolonia była udana są wykonane indywidualnie karty, na których dzieci opisały swoje wrażenia z kolonii.
8 marca 2022 r. odbyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego
i fascynującego źródła wiedzy o świecie. Organizatorem jest Fundacja Akademia IBSE
w Krakowie. Konkurs przebiega w dwóch etapach: etap przygotowawczy oraz test finałowy.
W ramach przygotowań uczniowie wykonują proste doświadczenia proponowane przez organizatora. Drugi etap, czyli test finałowy, polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań
o różnym poziomie trudności.
W konkursie wzięło udział 70 uczniów z klas I – VIII,
w tym aż 50 uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
13.05. 22 r. zostały opublikowane wyniki w formie punktowej i procentowej dla poszczególnych uczestników konkursu.
Ogółem z naszej szkoły zostało nagrodzonych 7 uczniów:
Nagrodę główną (I miejsce) zdobyła:
1. Zuzanna Pytel, kl. I a
Wyróżnienia (III miejsce) otrzymali:
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Maria Wojdyło
6 dzień
Z powodu niesprzyjającej aury koloniści do południa spędzili czas uczestnicząc w warsztatach plastycznych. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Bursztynu. Najpierw dzieci oglądały Krainę Smoków, w której udały się w świat wyobraźni i fantazji oraz poznały legendy i opowieści, w których bohaterami były smoki. Następnym etapem zwiedzania były ekspozycje poświęcone bursztynom. Dzieci mogły dowiedzieć się ciekawostek o tym, jak powstawało „złoto północy” oraz podziwiać wystawy: bursztyny z inkluzjami, reliefy, mozaiki oraz rzeźby wykonane z bursztynu. Na koniec zwiedzania wszyscy uczestnicy zamienili się w poszukiwaczy skarbów. Wszystkie odnalezione bursztyny dzieci otrzymały jako pamiątki. Później dzieci komunijne udały się do kościoła. Po powrocie do ośrodka czekały upieczone kiełbaski. Ostatnią atrakcją tego dnia był „Top Model”.
7 dzień
Wcześnie rano wyjechaliśmy na wycieczkę do Trójmiasta. W towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy piękny Gdańsk. Ponieważ zrobiło się bardzo zimno i wietrznie Gdynię, port z żaglowcami i okrętami koloniści podziwiali już z ciepłego pokładu autokaru. W trosce o zdrowie kolonistów, z powodu ciągle pogarszającej się pogody nie udało się zwiedzić molo w Sopocie. Po powrocie do Łeby powitało nas słońce, więc dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, a przed snem podziwiać zachód słońca.
8 dzień
Z przewodnikiem koloniści zwiedzili Słowiński Park Narodowy. Mogli z bliska obejrzeć dzikie zwierzęta, które podchodziły bardzo blisko do ścieżki. Z wielką uwagą słuchały opowiadania przewodnika, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył dzieciom wiedzę o powstawaniu wydm oraz historię parku. Oprócz elementów edukacyjnych dzieci miały też czas na zabawę. Powrót z parku też był atrakcyjny, ponieważ wracaliśmy meleksami. Po obiedzie odbyły się rozgrywki sportowe, następnie karuzele i wieczorny spacer po plaży.
9 dzień
Przed południem koloniści uczestniczyli w zajęciach pt. „Gwiezdny Teatr”. Później dzieci bawiły się na plaży. Potem przeszliśmy ulicami Łeby i kupiliśmy pamiątki. Przed kolacją dzieci brały udział w animacji specjalistycznej pt. „Przyroda bez tajemnic”, podczas których obejrzały ciekawe filmy dokumentalne oraz wysłuchały opowieści o leśnych przygodach pana Marcina Kostrzyńskiego, znanego z licznych programów telewizyjnych. Po kolacji dzień zakończyliśmy dyskoteką.
10 dzień
Dzisiaj koloniści uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych z fundacją MARE, podczas których zapoznali się z ciekawostkami o morzu Bałtyckim. Dzieci rywalizowały ze sobą w grupach odpowiadając na pytania z quizu. Przed obiadem wybraliśmy się na spacer po Łebie, podczas którego był również czas na słodkie gofry. Po obiedzie wszyscy rozpoczęli pakowanie bagaży. Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów kolonijnych oraz wręczenie pamiątek każdemu uczestnikowi. Po kolacji pożegnaliśmy się z morzem.
11 dzień – powrót.
1 dzień – podróż
Droga bez niespodzianek. Spokojnie i grzecznie. Nasz pawilon ma nr 1 i znajduje się przy jadalni. Posiłki wydawane są o godzinach: 8.00,13.00,18.00. Pokoje bardzo ładne, czyste i przestronne, łazienki również. Kolacje i śniadania podawane w formie szwedzkiego stołu, domowe obiady podawane do stolika. Po zakwaterowaniu koloniści byli przywitać się z morzem, przeszli spacerkiem wzdłuż plaży. Pogoda słoneczna, ale nie jest zbyt ciepło.
2 dzień
Nadal towarzyszy nam słońce. Jedzenie takie, jak dzieci lubią, jest duży wybór. W ramach integracji kolonijnej pani instruktorka prowadziła zajęcia z chustą animacyjną. Później koloniści wykonali plakaty, na których umieścili swoje imiona oraz wymyśloną nazwę pokoju. Reprezentant każdego pokoju przedstawił swoją grupę. Można było usłyszeć piosenki, wierszyki, rymowanki. Wybraliśmy się na spacer ulicami Łeby. Dzieci ze smakiem jadły gofry i inne przysmaki. Dzień zakończyliśmy spacerem po plaży oraz figlami na placu zabaw.
3 dzień
Kolejny dzień pogoda nam sprzyjała. Po raz pierwszy na kolonii dzieci mogły ubrać krótkie rękawy, spodenki, chodzić po plaży boso. Koloniści uczestniczyli na plaży w „Chrzcie morskim”. Były też zajęcia sportowe w grupach, później zakupy. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.
4 dzień
Odbyliśmy rejs statkiem „Kasieńka” po morzu. Po obiedzie miały miejsce zabawy sportowe z rywalizacją w grupach na plaży. Dzień zakończyliśmy na placu zabaw.
5 dzień
Przed obiadem rozgrywki sportowe na boiskach ośrodka. Potem zakupy pamiątek. Po obiedzie w sali konferencyjnej ośrodka odbył się konkurs „Mam talent”, gdzie ochotnicy prezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Następnie w namiocie kolonijnym miały miejsce zabawy integracyjne z muzyką oraz nauka szant. Dzień zakończyliśmy na plaży, obserwując zachód słońca.
W dniu 28.04.2022 w Olkuszu odbyły się zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych. Nasi uczniowie startowali w Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców i dwa zespoły w kategorii dziewcząt oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt. W Igrzyskach Dzieci, dziewczyny rocz.2011 i młodsze, zajęły I miejsce, awansując do zawodów wojewódzkich.
Skład drużyny: Maja Duch, Nikola Król, Zuzanna Mularczyk, Julia Skubis, Klaudia Skubis, Hanna Stawarz.
Dziewczyny w rocz.2009-2010 zajęły II miejsce w składzie: Maja Labisko, Patrycja Orlicka, Zuzanna Stasiowska, Wiktoria Szewczyk, Maja Wiejota, Julia Zaremba.
Chłopcy w rocz. 2009-2010 zajęli I miejsce, awansując do zawodów wojewódzkich. Skład drużyny: Marcel Majda, Miłosz Skubis, Filip Słota, Dawid Szczypciak, Piotr Wąs, Kuba Zabrocki, Krzysztof Wójtowicz, Michał Skoczyliński.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta rocz. 2007-2008 zajęły III miejsce w składzie: Roksana Kurek, Emilia Kopa, Amelia Lesikowska, Patrycja Wojdyła, Antonina Wolska, Martyna Wypych.
W dniu 12.05.2022 w Nowym Targu odbył się finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w rocz. 2011 i młodsze zajęła XVI miejsce w województwie w składzie: Maja Duch, Nikola Król, Zuzanna Mularczyk, Julia Skubis, Klaudia Skubis, Hanna Stawarz, rez. Anna Zub.
Drużyna chłopców w rocz. 2009-2010 zajęła XII miejsce w województwie, w składzie: Adam Kowalewski, Miłosz Skubis, Filip Słota, Piotr Wąs, Krzysztof Wójtowicz, Kuba Zabrocki, rez. Marcel Majda.
Maja Labisko w ramach drużynowych biegów przełajowych w rocz.2009-2010 – indywidualnie zajęła I miejsce w województwie.
Roksana Kurek w ramach drużynowych biegów przełajowych w rocz. 2007- 2008 – indywidualnie zajęła V miejsce w województwie.
Tomasz Jurczyk
Rok szkolny 2021/2022 prawie za nami. Przez ten czas uczniowie klas piątych na lekcjach historii poznali wiele ciekawych wydarzeń, postaci i miejsc. Kto miał ochotę i chęci, mógł zmierzyć się z zadaniem- przedstawienie wybranego przez siebie zagadnienia z historii w pudełku.
Jak to możliwe, żeby pokazać kawałek historii w małym kartoniku? A jednak…
Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Autorzy prac spisali się wzorowo. Dziękuję zaangażowanym za realizację swoich pomysłów. A oto niektóre z prac…
Sylwia Kluczewska
przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy I a i III c
Uczniowie klasy I a i III c pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali spektakl pt. „Królewna Śnieżka”. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie i aktorskie. Wszystkim zabawa w teatr sprawia ogromną przyjemność, dlatego dzieci chętnie współuczestniczyły we wszystkich etapach pracy nad przedstawieniem.
Mali artyści udowodnili, że doskonale potrafią wczuć się w rolę
i wyrażać emocje. Ich wspaniała gra, kolorowe stroje, oprawa muzyczna oraz piękna dekoracja, niejednokrotnie zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Mali artyści aż trzykrotnie zaprezentowali się na scenie. Pierwszy spektakl zagrali dla swoich koleżanek i kolegów z pozostałych klas edukacji wczesnoszkolnej. Na kolejny występ przenieśli się na scenę w MOK, gdzie na widowni usiadły przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.
Najwięcej jednak emocji dał im występ w piątkowe popołudnie dla swoich rodziców, rodzeństwa i dziadków. Zaproszeni goście przenieśli się
w zaczarowany, baśniowy świat. Dlatego nie dziwi, iż swych milusińskich wszyscy nagrodzili gromkimi brawami, a i bisów nie zabrakło, dlatego do Belgijki aktorzy zaprosili swoich najbliższych i wszyscy wspólnie bawili się podczas wesela Śnieżki.
Beata Wójcik
Maria Wojdyło
Dnia 27 kwietnia 2022r.dzieci z kl.1b i 1c wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę na Śląsk. Najpierw udaliśmy się do „Urwisa” w Rudzie Śląskiej. „Urwis” to super sprawa i szalona zabawa na największej sali na Śląsku. Znajduje się tu dużo labiryntów, chodników, przeszkód, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami itp. Uczniowie bawili się doskonale, wszystkim dopisywały humory. Pierwszaki pamiętały o bezpieczeństwie w czasie zabaw ruchowych.
„Dzień bez chleba jest długi”.
„W zimnym piecu nie piecze się chleba”.
„Kto chleb z sobą nosi, ten o mięso nie prosi”.
Następnie pojechaliśmy do Radzionkowa k/Bytomia. Mieści się tu Muzeum Chleba „Izi Mankiewicz”. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza. Na początku pobytu w Muzeum obejrzeliśmy kilkunastominutowy film, poświęcony historii chleba. Potem rozpoczęliśmy wielkie zwiedzanie. Zwiedzając Muzeum, zobaczyliśmy żarna, słomianki, cep do młócenia zboża i wiele innych ciekawych eksponatów. Szczególnie mocno utkwiły nam w pamięci- olbrzymi, wydrążony pień lipy do przechowywania zboża oraz niewiarygodnych rozmiarów maszyna do robienia nacięć na kajzerkach. Nie ominęło nas wypiekanie bułeczek- każdy uczeń własnoręcznie formował ciasto na swoją bułeczkę. Później odbyła się degustacja pieczywa (bułeczki prosto z pieca były smaczne i chrupiące!). Podczas wycieczki uczniowie przenieśli się w czasie do szkoły sprzed lat. Zasiedli w starych ławkach szkolnych, dowiedzieli się, jakie wtedy panowały szkolne zwyczaje, próbowali pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach. Był również czas na zakup pamiątek.
Wycieczka była fantastyczna. Umożliwiła pierwszakom wspaniałą zabawę i integrację w grupie. Pozwoliła im zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia oraz dostarczyła wiele pozytywnych wrażeń.
Bogusława Adamowicz, Renata Szlęk
W dniu 26.04.2022r. klasy 3a i 3b uczestniczyły
w wycieczce do „Geosfery” w Jaworznie.
Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na 2 grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie od zajęć edukacyjnych.
W czasie kiedy klasa 3b miała zajęcia warsztatowe z panią , która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom , jak działają wulkany i czemu wybuchają. Zwieńczeniem zajęć było przeprowadzenie doświadczenia , w trakcie którego dzieci mogły same spowodować , aby ich wulkan wybuchł, co wzbudziło wiele emocji.
W tym samym czasie klasa 3a w salach obok mogła przeprowadzać różne doświadczenia z użyciem maszyn z Centrum Nauki Kopernik w sali „SOWA” -Strefie Odkrywania Wyobraźni Aktywności. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, chętnie dotykali, przesuwali , czy układali, wykonując różnego rodzaju zadania, które nie zawsze było łatwe. Ale ciekawość, możliwość bezpośredniego doświadczenia i odczucia różnych zjawisk fizycznych oraz niestandardowe rozwiązania zwyciężały wszystkie niepowodzenia.
Potem nastąpiła zamiana sal.
Po tak ciekawych zajęciach przeszliśmy po wyznaczonym terenie , gdzie rośnie wiele interesujących roślin, a gdzieniegdzie trafialiśmy na ekspozycje - dinozaury. Dotarliśmy do miejsca, gdzie dzieci w przygotowanym przez pracowników Geosfery upiekły kiełbaski. W oczekiwaniu na posiłek dzieci spędzały miło czas na placu zabaw, który znajdował się nieopodal.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie i przejście połączone z inhalacją dróg oddechowych przy pięknej tężni solankowej.
Wycieczka okazała się bardzo udana, zawierała zarówno elementy edukacyjne, jak i rekreacyjne.
Anna Pęgiel
Edyta Werner
Elżbieta Jedynak
HARMONOGRAM PRACY PŁYWALNI – weekend majowy
WYNIKI GŁOSOWANIA
Informujemy, że w głosowaniu na zadania w ramach projektu „Współdecydujemy – zaangażowanie obywatelskie młodzieży szkół z powiatu olkuskiego” oddano 430 głosów. Wśród nich było 415 głosów ważnych i 15 głosów nieważnych.
Rozkład głosów przedstawia się następująco:
Lp.
Tytuł zadania
Liczba głosów
1.
Usiądź wygodnie w kąciku relaksu!
1039
2.
Mój wymarzony Dzień Dziecka
624
3.
Kącik wyciszający
436
Zgodnie z Regulaminem do realizacji zostają skierowane zadania:
1. Usiądź wygodnie w kąciku relaksu! - autorzy i autorki projektu: Nikola Hazy, Karolina Jurga, Emilka Kasprzyk, Ola Barczyk, Danuta Dębska, Amelia Zając, Nadia Brzozowska, Nadia Karpińska, Szymon Sadzawicki, Justyna Kubańska-Skowron
2. Mój wymarzony Dzień Dziecka - autorzy i autorki projektu: Zuzanna Pytel, Alan Szota, Julita Kaszycka, Beata Wójcik, Anna Pęgiel
Pomysłodawcom dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie :)
Całej społeczności szkolnej za głosowanie na poszczególne zadania.
Członkowie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego
Uczniowie klasy II b przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej. Celem inscenizacji było uświadomienie uczniom, iż planeta jest tylko jedna, dlatego należy ograniczać odpady, segregować śmieci, pomagać zwierzętom oraz chronić przyrodę. Uczniowie przygotowali transparenty nawiązujące do postaw ekologicznych. Cały występ został wzbogacony śpiewem oraz tańcem.
Karolina Witmajer
Powered by aSc EduPage