Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piknik rodzinny.
Piknik rodzinny
Festyn rodzinny
FESTYN RODZINNY NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI
DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.
5 września 2015 r. na obiektach Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie odbył się Festyn Rodzinny dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i ich rodziców. Był on zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie. Impreza współfinansowana była przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Festyn oparty był na idei greckiej triady : Stadion - Teatr – Świątynia. Celem imprezy było stworzenie okazji do promowania rodziny jako najważniejszej jednostki społecznej, promowania zdrowego stylu życia wśród uczniów i ich rodziców oraz tworzenia więzi rodzice – uczniowie – szkoła.
Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, warsztatach plastycznych, muzycznych, konkursie karaoke. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.
Dzieci startowały wraz z rodzicem i ich wyniki sumowały się. Wyłoniono trzy najlepsze drużyny w każdej dyscyplinie oraz trzy najlepsze drużyny podczas całego Festynu Rodzinnego.
Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:
I miejsce Maciej Ślusarczyk z tatą,
II miejsce Kamil Siemieński z tatą
III miejsce zajęła Hania Maderska z mamą.
Poniżej prezentujemy wyniki z poszczególnych konkurencji:
Bieg w workach: Rzuty do celu:
I miejsce Julia Waszkiewicz I miejsce Oliwia Szczepara
II miejsce Martyna Rosa II miejsce Patryk Wojas
III miejsce Maciej Ślusarczyk III miejsce Hania Maderska
Strzał na bramkę: Skoki z miejsca
I miejsce Piotruś Wąs I miejsce Maciej Ślusarczyk
II miejsce Bruno Głębocki II miejsce Tobiasz Ćwięk
III miejsce Hania Maderska III miejsce Robert Sargysan
III miejsce Maja Labisko
Bieg w gumowcach:
I miejsce Aleksander Stupak
II miejsce Maciej Ślusarczyk
III miejsce Ksawery Henning
Dla uczestników Festynu Rodzinnego przygotowano słodki poczęstunek oraz grillowaną kiełbaską.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zabawach rodzinnych. Liczny udział rodzin – łącznie ponad 100 osób - udowodnił, że tego typu imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do wypełnienia rozdanych „Kart dla rodziny” i oddania ich wychowawcom klas.
Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik
27. Międzynarodowa Parafiada
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 27. Międzynarodowa Parafiada.
Sukces reprezentacji
Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie podczas
27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
W dniach 12 – 18. 07. 2015 r. 15 osobowa reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie brała udział w 27. Międzynarodowej Parafiadzie w Warszawie.
W bieżącym roku w Parafiadzie wzięło udział 1340 uczestników z 8 krajów.
Zgodnie z parafiadową ideą wszystkie konkurencje odbywały się na bazie starożytnej triady Świątynia – Teatr - Stadion. Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w większości konkursów i konkurencji sportowych.
W filarze - Świątynia - uczestnicy rywalizowali w konkursie „Sacro song”, turnieju wiedzy „Pijarskie owoce świętości” oraz konkursie plastycznym „ Nie taki Anioł słaby, jak go malują”.
W filarze –Teatr – nasi uczniowie konkurowali w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „ Żywy obraz i żywe słowo”, „Moja mała Ojczyzna”, konkursie wiedzy o Polsce XX w., „ 250 lat teatru” i „O architekturze współczesnej i zabytkach Warszawy” oraz konkursie „Muzyka moim życiem”.
Filar – Stadion – to rywalizacja w tenisie stołowym, badmintonie, piłce nożnej, pływaniu, biegach, szachach, strzelectwie, rzucie piłeczką palantową, biathlonie letnim, skoku w dal oraz konkursie wiedzy „Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014”.
Dodatkowo przez cały tydzień odbywały się imprezy towarzyszące - warsztaty geologiczne, plastyczne, taneczne oraz wycieczki, dyskoteka, pokazy magii, konkurs fotograficzny itp., tak więc każdy znalazł coś ciekawego dla siebie i nikt się nie nudził.
Uczestnicy z Bukowna byli również współorganizatorem występu grupy polskiej na Wieczorze Międzykulturowym, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Dzięki swym doskonałym umiejętnościom wokalnym, plastycznym, sportowym oraz dużej wiedzy uczniowie gromadzili punkty, które zostały wliczone do zespołowej klasyfikacji generalnej. Po podliczeniu punktów okazało się, że reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej podczas 27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Warto zaznaczyć, że w dwóch filarach: teatr i świątynia zajęliśmy I miejsce.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorki składają serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Wojciechowi Tkaczowi oraz wszystkim, którzy dzięki swej hojności przyczynili się do udziału grupy z Bukowna w tegorocznej Parafiadzie.
Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik
Pismo MEN w sprawie realizacji Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „WYPRAWKA SZKOLNA’.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w związku z realizacją Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna” ustanowionego uchwałą Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. zwracam się z prośbą o udzielenie w powyższym zakresie pomocy uczniom z rodzin, które takiej pomocy potrzebują.
Uczniowie pochodzący z rodzin o niskim statusie ekonomicznym, w większym stopniu niż pozostali narażeni są na niepowodzenia edukacyjne związane z problemami ekonomicznymi rodziny. Brak środków finansowych na podstawowe potrzeby w gospodarstwie rodzinnym powoduje także ograniczenia w dostępie do pełnego wyposażenia dziecka w podręczniki szkolne.
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest jedną z dostępnych form realizacji zadania dotyczącego wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pochodzących z rodzin o niskim statusie ekonomicznym oraz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
Pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, obejmuje się uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum.
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub specjalnego oraz podręczników do kształcenia w zawodach, dotyczy również uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty:
1) słabowidzących,
2) niesłyszących,
3) słabosłyszących,
4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5) z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
8) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7
uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, z wyjątkiem klas I, II i IV, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół baletowych, z wyjątkiem klas I i IV, lub liceów plastycznych.
W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klasy IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, lub szkół ponadgimnazjalnych dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych, o których mowa w art. 3 pkt 24 ustawy o systemie oświaty.
Należy zwrócić uwagę, że uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczający w roku szkolnym 2015/2016 do klasy I i II szkoły podstawowej, w przypadku gdy nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 22ad ust. 1 ustawy - również są objęci programem i mają prawo do zakupu materiałów edukacyjnych.Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub kształcenia w zawodach przyznaje się na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia albo na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia. Wniosek składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016.
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników uczeń może otrzymać ze względu na jedno z trzech wymienionych kryteriów, tj. ze względu na:
1) kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1456, z późn. zm.);
2) przypadki określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013. poz. 182) (m. in. sieroctwo, bezdomność, ciężka choroba, przemoc w rodzinie, alkoholizm, narkomania, zdarzenia losowe) –poza kryterium dochodowym, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1456, z późn. zm.).
Należy zwrócić szczególną uwagę na uczniów z rodzin, które nie spełniają kryterium dochodowego, a które ze względu na uzasadnione przypadki i ocenę indywidualnej sytuacji życiowej rodziny wymagają pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników.
3) orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art.71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością umysłową z w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej – bez względu na kryterium dochodowe.
Przypominam, że pomoc udzielana jest na wniosek osoby uprawnionej, do którego należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – oświadczenie o wysokości dochodów.
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego.
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia którego rodzina nie spełnia kryterium dochodowego do wniosku – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć uzasadnienie.
Ze względu na uwagi zgłaszane przez rodziców zwracam się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na zakres wymagań stawiany rodzicom podczas ubiegania się o pomoc, na szersze uprawnienia uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (w tym: brak kryterium dochodowego, większa liczba klas objętych programem, zwiększone kwoty dofinansowania) oraz o jednoznaczne wskazanie kwoty do jakiej ponoszona jest refundacja kosztów.
Przypominam, że rodzice do rozliczenia wydatków poniesionych za zakup podręczników mają prawo złożyć fakturę VAT lub rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym – także zakupu materiałów edukacyjnych.
W przypadku ww. oświadczenia należy podać informację o rozliczeniu wydatków odpowiednio za zakup podręczników lub materiałów edukacyjnych tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. „Wyprawka szkolna”.
Jednocześnie proszę zwrócić uwagę na zakres wydatków kwalifikowanych
w programie, nie obejmują one wydatków związanych z zakupem ćwiczeń, atlasów, słowników itp. wydawnictw.W przypadku uczniów klasy III szkoły podstawowej dopuszcza się refundację zestawu podręczników oferowanych w tzw. box-ach, w których brak jest możliwości ustalenia ceny na poszczególne pozycje wydawnicze.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w czasie realizacji programu proszę o bezpośredni kontakt z przedstawicielami kuratoriów oświaty lub z Panem Cezarym Zawistowskim – pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej – telefonicznie: 0/22 34-74-120 lub mailowo: cezary.zawistowski@men.gov.pl.
$STANOWISKO_PODPISUJACEGO
/ – podpisany cyfrowo/
Ustalenie terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej
Zarządzenie Nr 192/2015
Burmistrza Miasta Bukowno
z dnia 8 lipca 2015 roku
w sprawie: ustalenia terminu składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej
uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych
Na podstawie § 4 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 938)
Burmistrz Miasta Bukowno
zarządza:
§ 1
Ustalić na 4 września 2015 roku termin składania wniosków o udzielenie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, oraz dla uczniów niepełnosprawnych.
§ 2
Wykonanie Zarządzenia powierza się Dyrektorom Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2.
§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.
Burmistrz Miasta
(-) Mirosław Gajdziszewski
Zakończenie roku szkolnego - gimnazjum
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego - gimnazjum.
Zakończenie roku szkolnego - sp
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego - sp.
Międzynarodowe osiągnięcie absolwenta
- Absolwent naszej szkoły, Jakub Rachucki, wygrał konkurs w USA ( jako członek zespołu studentów z AGH) : międzynarodowe zawody technik satelitarnych. Niesamowity naukowy sukces !
Szczegóły w tej informacji:
http://naukairozwoj.pl/zespol-agh-space-system-najlepszy-na-swiecie-kosmiczna-sonda-studentow-agh-wygrywa-zawody-w-teksasie
RUR
NAUKA UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W KLASACH PIERWSZYCH
SZKOŁY PODSTAWOWEJW roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole kontynuowano realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego WOŚP „Ratujmy i Uczymy Ratować”.
Jest to jeden z największych realizowanych projektów prowadzonych przez organizację pozarządową w polskim systemie oświaty.
Przeprowadzono łącznie 32 zajęcia we wszystkich klasach I, podczas których przeszkolono 95 pierwszoklasistów.
Celem programu jest praktyczna nauka elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, dbając o własne bezpieczeństwo oraz kształtowanie w kilkuletnich dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się, kiedy ktoś obok potrzebuje pomocy.Cykl zajęć w każdej klasie obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne.
W pierwszej części szkolenia uczniowie poznali ogólne zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, podstawowe czynności ratujące życie oraz tzw. łańcuch przeżycia - czyli schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc osobie poszkodowanej. Największy nacisk położono na wyrabianie nawyku dbania o własne bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia.
Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie ćwiczyli wzywanie pomocy na wszystkie numery alarmowe oraz uczyli się wykonywać poszczególne czynności ratujące życie. Schemat czynności obejmował:
• Bezpieczeństwo
• Sprawdzenie przytomności
• Wzywanie pomocy
• Sprawdzenie oddechu
• Pozycję boczną ustaloną
• Uciskanie klatki piersiowej
• Oddechy ratownicze
Aby każdy uczeń miał możliwość czynnie i skutecznie uczestniczyć w praktycznych ćwiczeniach, zajęcia te prowadzone były w grupach do 12 osób.
Dzięki Fundacji WOŚP, która wyposażyła szkołę w specjalne książki dla każdego ucznia, plakaty, telefony instruktażowe, fantomy oraz filmy animowane, zajęcia przeprowadzone były w ciekawy sposób.
Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali CERTYFIKAT udziału w zajęciach, a dzięki współpracy Fundacji WOŚP z Ministerstwem Edukacji Narodowej, wpis na świadectwie: „Uczeń brał udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” oraz hologram potwierdzający udział w szkoleniu.
W związku z tym, że Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" tak dobrze funkcjonuje w polskich szkołach, Fundacja WOŚP postanowiła w tym roku szkolnym przekazać najaktywniejszym uczestnikom Programu tekturowe walizeczki-apteczki, w której znajdują się najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak rękawiczki, maseczka do prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny.
W naszej szkole trafiły one do uczniów klas I, którzy w mijającym roku szkolnym uczyli się udzielania pierwszej pomocy.
Ich przekazanie miało miejsce podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.Koordynator programu
Maria Wojdyło#UczymyRatować
Ratujemy I Uczymy Ratować
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ratujemy I Uczymy Ratować.
Wyścig rowerowy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyścig rowerowy.
Konkurs Kultury Słowa
Sprawozdanie z VII edycji Regionalnego Konkursu Kultury Słowa „Na drogach i rozdrożach języka”
21 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 w Bukownie odbyła się VII edycja Regionalnego Konkurs Kultury Słowa „Na drogach i rozdrożach języka”. Konkurs przeznaczony był dla gimnazjalistów i został przygotowany przez panie Jolantę Nowak i Annę Siudykę.
Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów – przybyło 46 uczestników z 10 szkół powiatu olkuskiego i chrzanowskiego.
Uczniowie rozwiązywali 23 zadania o różnym stopniu trudności. Na początek uczestnicy musieli się zmierzyć z tekstem dyktanda opowiadającego o próżniaku – melomanie. Tekst z pozoru łatwy i żartobliwy pełen był pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych. Kolejne zadania wymagały wiedzy i umiejętności z zakresu poprawności językowej. Najwięcej punktów uzyskała uczennica Gimnazjum nr 3 w Trzebini, przygotowywana przez pana Piotra Siejkę – Weronika Tupaj. II miejsce przypadło w udziale wychowance pani Beaty Szczepankiewicz z Gimnazjum w Zarzeczu – Annie Więcek a III miejsce uczniowi Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu - Przemysławowi Noconiowi, przygotowywanemu przez panią Jolantę Gamrat.
Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie zostali uhonorowani dyplomami i podziękowaniami za udział. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody. Jak co roku niezawodnym okazał się pan Jacek Janda, którego wsparcie finansowe umożliwiło zakup nagród.
Kolejny już raz można było się przekonać, że dbanie o poprawność języka ojczystego nie jest obca współczesnym nastolatkom.
Organizatorki konkursu:
Jolanta Nowak i Anna Siudyka
Wycieczka w Pieniny klasa 2c 3b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka w Pieniny klasa 2c 3b.
Zielona szkoła 2015
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona szkoła 2015.
Dbaj o bezpieczeństwo w czasie wakacji
Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko miłe wspomnienia.
Rady: http://dladzieci.pl/ecid,25,eid,2559,title,Bezpieczne-wakacje,zabawa.html?ticaid=6151bd
http://www.edukacja.edux.pl/p-9514-bezpieczne-wakacje.php
II wyścig rowerowy
II WYŚCIG ROWEROWY
23 czerwca 2015 roku odbył się II Parafialny Wyścig Rowerowy w ramach VII Parafiady Regionalnej. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy nie zawiedli. W deszczu lecz w doskonałych humorach, rozpoczęli zmagania na 9 km trasie. Zacięta rywalizacja trwała do samej mety. Najszybszym okazał się Dawid Dudek, z którym o przysłowiowe „koło” przegrał Piotr Popiel, zajmując tym samym II miejsce.
Na III miejscu uplasował się Michał Szlęk. I miejsce wśród dziewcząt zajęła Wiktoria Szymczyk.
Zwycięzca wyścigu otrzymał rower, ufundowany przez proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie ks. Wojciecha Tkacza. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Organizatorki składają podziękowania Panom: Jerzemu Rosie, Romanowi Wróblewskiemu oraz Januszowi Szulewie za pomoc w organizacji wyścigu.
Wielkie podziękowania dla ks. Proboszcza oraz pana Dariusza Podsiadłego za ufundowanie nagród oraz Straży Pożarnej Bukowno Stare za sprawowanie opieki medycznej podczas wyścigu.
Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik
Komers 2015
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Komers 2015.
Wycieczka w Pieniny klasa 2c 3b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka w Pieniny klasa 2c 3b.
Archiwum Aktualności