Kangur 2017
XXVI EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KANGUR 2017
Pragniemy poinformować, że w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2017 uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia. Są to:
- Julia Cofalik z klasy 4a ,
- Franciszek Matuszewski z klasy 4a,
- Anna Lekston z klasy 6a,
- Szymon Urbański z klasy 2b gimnazjum.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i nauczycielom.
NA DROGACH I ROZDROŻACH JĘZYKA
SPRAWOZDANIE Z IX EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU KULTURY SŁOWA „NA DROGACH I ROZDROŻACH JĘZYKA”
Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie Regionalnego Konkursu Kultury Słowa „Na drogach i rozdrożach języka”.
W tym roku była to już jego dziewiąta edycja. Trzydziestu dwóch uczniów z sześciu gimnazjów z całego regionu 26.05.2017 r. przybyło wraz ze swoimi opiekunami, by zmagać się z pytaniami przygotowanymi przez organizatorki konkursu, panie: Jolantę Nowak i Annę Siudykę.
Konkurs rozpoczęło dyktando, po którym uczestnicy przystąpili do rozwiązywania pozostałych 30 zadań. Mogli uzyskać w sumie 114 punktów. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące składni, frazeologii, fleksji, słowotwórstwa i fonetyki, poprawiali błędnie zredagowane zdania, uzupełniali znane związki frazeologiczne.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, tym bardziej, że jak co roku, dzięki sponsorowi, panom: Jackowi Jandzie, oraz Grzegorzowi Kańtochowi na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek, a na zwycięzców atrakcyjne nagrody.
W tym roku zwyciężyła Anna Więcek z Gimnazjum w Zarzeczu, drugie miejsce przypadło w udziale Jakubowi Chmistowi z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu a trzecie Annie Jandzie z Gimnazjum nr 1 w Bukownie i Julii Chochół z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu Nagrody i dyplomy zostaną przekazane do szkół zwycięzców przed zakończeniem roku szkolnego.
Jolanta Nowak, Anna Siudyka
Pokaz mody. Zielona szkoła
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pokaz mody. Zielona szkoła.
SUKCESY UCZNIÓW GIMNAZJUM
SUKCESY UCZNIÓW GIMNAZJUM W KONKURSACH PRZYRODNICZYCH
Duży sukces osiągnął Szymon Urbański z klasy II B zostając laureatem Polsko-Ukraińskim Konkursie z Fizyki „Lwiątko”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Konkurs organizowany jest pod patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
9 maja 2017 r. w Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi odbył się IX Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla Gimnazjalistów. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej teoretycznej uczniowie rozwiązywali zadania z fizyki, chemii i biologii, a w drugiej części doświadczalnej opisywali doświadczenie z fizyki, biologii i chemii. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna w składzie: Szymon Urbański, Kacper Wróblewski. Uczniowie osiągnęli bardzo dobry rezultat zajmując II miejsce.
W Gimnazjum nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu odbył się 25 maja 2017 r. XV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par dla uczniów klas drugich gimnazjum. W konkursie brał udział 12 drużyn, wśród nich drużyna z naszej szkoły w składzie: Marcel Curyło, Szymon Urbański. Uczniowie podczas konkursu rozwiązywali zadania z matematyki, chemii, fizyki, geografii, biologii. Nasza drużyna zajęła bardzo dobre III miejsce.
IV PARAFIALNY WYŚCIG ROWEROWY W RAMACH
IV PARAFIALNY WYŚCIG ROWEROWY W RAMACH
IX REGIONALNEJ PARAFIADY W BUKOWNIE.
Dnia 2 czerwca 2017 roku przy słonecznej pogodzie odbył się IV Parafialny Wyścig Rowerowy ku czci o. Józefa Jońca. Celem imprezy było upowszechnianie sportu jako formy spędzania czasu wolnego, propagowanie uczciwej rywalizacji i wdrażanie do aktywności fizycznej.
Na starcie tegorocznego wyścigu stanęło 36 uczestników. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: dziewczęta (8 km) i chłopcy (16 km), a główną nagrodą były rowery ufundowane przez Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Andrzeja Boboli w Bukownie ks. Wojciecha Tkacza.
Klasyfikacja końcowa - kategoria dziewcząt:
I miejsce Kamila Krzemień
II miejsce Julia Szotek
III miejsce Justyna Curyło
Klasyfikacja końcowa – kategoria chłopców:
I miejsce Piotr Abramek
II miejsce Maciej Szotek
III miejsce Jakub Skowron
Ogromne podziękowania kierujemy do ks. Proboszcza, strażaków OSP Bukowno Stare (którzy kolejny raz sprawowali opiekę medyczną nad wyścigiem) oraz do panów: Jerzego Rosy, Romana Wróblewskiego oraz Kajetana Wróblewskiego za pomoc przy organizacji Wyścigu.
Organizatorki Parafiady
Zielona szkoła
W dniach 31.05.2017 r. – 14.06.2017 r. siedemdziesiąt troje dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie wraz z opiekunami przebywają na Zielonej Szkole w Jastrzębiej Górze.
W trakcie pobytu realizowany będzie program profilaktyki zdrowotnej oraz program edukacji zdrowotnej i ekologicznej. Dzieci będą brały udział w ciekawych zajęciach oraz wycieczkach, m.in. do Trójmiasta i Malborka. Program animacyjny uwzględnia zajęcia sportowe, plastyczne, integracyjne.
Jak nie czytam, jak czytam
1 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 wyszliśmy na boisko szkolne z książkami, usiedliśmy i … po prostu czytaliśmy. Wszyscy – starsi i młodsi, nauczyciele i uczniowie. Było nas ponad 370! Wspólnie z innymi szkołami i instytucjami stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. Czy pobiliśmy rekord z 10 czerwca 2016 r., kiedy to w jednym momencie, w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie, czytało prawie pół miliona uczniów? Zobaczymy!
Link do strony organizatora z naszym zgłoszeniem
https://www.czytamy.org/sprawozdanie-2175-2017-zesp-szk-nr-1-w-bukownie
Zabawy integracyjne :-) Zielona szkoła
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawy integracyjne :-) Zielona szkoła.
Zielona szkoła - wycieczka do Malborka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona szkoła - wycieczka do Malborka.
Zielona szkoła - konkurs między pokojami
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona szkoła - konkurs między pokojami.
Zielona szkoła - wycieczka do Trójmiasta
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona szkoła - wycieczka do Trójmiasta.
Nowy numer gazetki
Warto przeczytać: gazetka_lato_2017.pdf
Wycieczka do Żabnicy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Żabnicy.
Wycieczka...
WYCIECZKA DO ŻABNICY
W dniach 24.05. – 26.05.2017 roku uczniowie klasy 1 „b” byli na wycieczce w Żabnicy położonej w Beskidzie Żywieckim. Pomimo mało sprzyjającej pogody mogliśmy podziwiać uroki Hali Boraczej (860 m n.p.m.) – na której prowadzony jest wypas owiec. Dawniej rejon Hali Boraczej pokrywały pola uprawne. Uprawiano głównie owies i ziemniaki. Na hali znajduje się schronisko PTTK powstałe w I połowie XX wieku.
Wędrowaliśmy również doliną Potoku Żabniczanki z licznymi progami skalnymi. Zdobyliśmy szczyt Rysianki (1322 m n.p.m), która ma trzy grzbiety i wznosi się nad trzema dolinami. Są to doliny potoków Żabniczanka, Bystra i Sopotnia.
Hala Rysianka piastuje miano najładniejszej widokowo hali w Beskidach. Z jadalni schroniska można podziwiać widoki na Pilsko, Babią Górę, a czasami nawet na Tatry i słowacką Małą Fatrę. My niestety mogliśmy panoramę zobaczyć tylko na widokówce, gdyż podczas naszej wędrówki na szczyt mieliśmy mgłę. Dopiero w drodze powrotnej mgła ustąpiła i mogliśmy podziwiać przepiękną przyrodę Beskidu Żywieckiego.
Cieszymy się, że wspólny pobyt dał nam okazję do aktywnego wypoczynku, zabawy oraz sprawił, że lepiej poznaliśmy się.
Uczniowie klasy 1 „b”, A. Karcz i J. Oleś
Wycieczka do Szczyrzyc
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Szczyrzyc.
Wycieczka...
Wycieczka klasy I a i II e do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu
Dnia 19. 05. 2017 r. uczniowie klas: I a i II e wyjechali na wycieczkę w malownicze plenery Beskidu Wyspowego. Celem wycieczki była Wioska Indiańska w Szczyrzycu.
Zwiedzając wioskę z przewodnikiem, dzieci poznawały życie i tradycje Indian, zamieszkujących tereny Ameryki Północnej. Oglądały indiańskie namioty tipi, rękodzieła, repliki strojów, ozdób, broni, przedmiotów codziennego użytku oraz akcesoria niezbędne do opieki nad dziećmi.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na różnorodne konkurencje zręcznościowe, z czego największą atrakcją było strzelanie z łuku.
Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty artystyczne, podczas których każde dziecko wykonało własnoręcznie piękny, indiański amulet.
Dzieci opuściły wioskę wzbogacone nowymi doświadczeniami i pamiątkami.Anna Pęgiel
Maria Wojdyło
Mam talent
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mam talent.
Świetlik
Wyniki z X edycji Ogólnopolskiego Konkursu
Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”W roku szkolnym 2016/17 do konkursu ŚWIETLIK przystąpiło 72 uczniów
z klas I – VI.Uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do konkursu poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą, wykonując testy przygotowawcze oraz przeprowadzili pod kierunkiem opiekunów szereg prostych doświadczeń i eksperymentów z dziedziny przyrody i fizyki zalecanych przez organizatorów konkursu.
Konkurs odbył się 16 marca 2017 r. Każdy uczestnik rozwiązywał test odpowiedni do swojej grupy wiekowej. Zadania testowe zawierały treści dotyczące eksperymentów z zalecanego do wcześniejszego wykonania zestawu oraz pozostałe treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia), dostosowane do wieku uczestników.
W Konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród: Nagroda Główna, Nagroda
i Wyróżnienie. Rodzaje nagród odpowiadają kolejno zajęciu pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca, a każdy nagrodzony Uczestnik jest laureatem Konkursu.
Ogółem z naszej szkoły zostało nagrodzonych 11 uczestników:
Nagrodę Główną zdobył:
Igor Wasiak, kl. IV b
Wyróżnienia otrzymali:
1. Wiktor Wasiak, kl. IV b
2.Tymon Sadok, kl. III b
3.Jakub Baćmaga, kl. III b
4.Adrian Baldy, kl. III c
5.Maciej Ślusarczyk, kl. III c
6.Nikola Cofalik, kl. II b
7.Amelia Krawczyk, kl. II d
8.Lena Puz, kl. II d
9.Bartosz Mistela, kl. II e
10.Franciszek Dobiech, kl. I a
Anna Szlęzak
Maria Wojdyło
Parafiada 2017
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Parafiada 2017.
Archiwum Aktualności