•  Książka  o pięknych księżniczkach

Bardzo lubię piękne baśnie. Ostatnio wpadła mi w ręce :”16 historii o pięknych księżniczkach”. Szczególnie podobały mi się opowieści pt:„Wielkie stopy księżniczki Agaty”. Są też inne baśnie w tej książce, np: „Zaklęta księżniczka”, „Nie czas na to”, „Magiczna miotła”, „Wszyscy dla jednego księżyca, „Księżniczka i gigant, „Księżniczka świecidełko, „Księżniczka w pigwie, „Zamek króla Rivage’a, „Clarinrtte    i czarna wróżka, „Podrapane pantofle”, „Grim grum”, „Zimowisko”, „Żona dla smoka”, „Księżniczka Paulette”, „Piękna księżniczka”. Te 16 baśni są magiczne i piękne, są też ładne rysunki. Opowieści o królowych i królewiczach, królach i zamkach i wróżkach, o magicznych płynach i zaklęciach,  do opowiadania małym księżniczkom, zanim udadzą się do krainy snów.

Poleca Natalia Szotek kl.3b

• Rzymianie z serii Kolekcja Juniora

Nazywam się Natan i ostatnio czytałem  fajną książkę„Rzymianie”. W tej książce zainteresowały mnie informację o Armii Rzymskiej. Ma ekscytujące obrazki i tytuły. Można się z niej dużo dowiedzieć. Zastanawiałem się nad kilkoma pytaniami: W jakim języku mówili Rzymianie, w jaki sposób zdobywamy wiedzę o Rzymianach i jak wyglądały ich ozdoby. Polecam tą książkę Natan. Polecam również inne książki z Kolekcji Juniora, czyli: „Dinozaury”, „Egipcjanie”, „Mity greckie”, „Rowery”, „UFO”, „Ptaki”, „Szachy”, „Tenis”, „Jazda konna”, „Królowie i królowe”, „Morskie poszukiwania”.

Poleca Natan Kowalczyk kl.3b

• Seria Artemis Fowl

Książki Colfera, a przede wszystkim seria o dwunastoletnim geniuszu zbrodni Artemisie Fowlu. Już na samym początku wyróżniają się z wielu innych, dając nam wiele do przemyślenia. Osobiście myślę, że właśnie to przyciągnęło wielu czytelników do tej serii i sprawiło, że cenię ją tak bardzo. Podczas czytania tworzy się nam znakomity portret psychologiczny głównego bohatera. Poznajemy  motywy jego działania, widzimy jak zdobywa pierwszych przyjaciół, dzięki którym ma miejsce jego niezwykła przemiana.

Większość wydarzeń ma miejsce w rodzinnym mieście Artemisa, Dublinie, tam właśnie krzyżują się drogi wszystkich bohaterów,  którzy są niezwykłą i bardzo ciekawą gromadką. Młody geniusz Artemis, wraz z nieodłącznym ochroniarzem Butlerem, spotykają jedyną elfkę w SKR - Holly, krasnala ze skłonnościami kleptomana Mierzwę Grzebacza i genialnego centaura Ogierka. Wszystkie tomy powieści są nasycone odrobiną magii i fantazji, dzięki czemu seria spodoba się nawet najmłodszym.

Polecam tę serię wszystkim niezależnie od wieku, jednak sądzę, że z większym zapałem przeczytają ją osoby starsze, dojrzalsze, którym radość sprawi odkrywanie dalszych elementów układanki, którą jest umysł naszego młodego bohatera.

Poleca Justyna Sroka kl. G2c