Nawigacja

 • 16.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Planetarium.

 • Planetarium

  W dniu 15.11.2017 r. klasa VI a i VI b pojechały do Planetarium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Jest ono największym planetarium w Polsce.

  Na seansie "Wędrówki po niebie" pokazane zostało niebo aktualne w bieżącym dniu, jak i to, które będziemy obserwować za kilka miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że niebo nie wszędzie wygląda tak samo. Zobaczyliśmy jak wschodzą i zachodzą Słońce i gwiazdy, jakie gwiazdozbiory i planety są widoczne na niebie oraz jakie są następstwa ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi.

  Zachęcamy Was do relaksu pod rozgwieżdźonym niebem.

  Barbara Zawadzka, Katarzyna Kowalczyk, Elżbieta Dudek

 • 16.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja w-f.

 • Lekcja wychowania fizycznego

  INNA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

  14 listopada 2017r. klasy siódme wybrały się na lekcję wychowania fizycznego do „Jumpcity” w Katowicach.

  Podczas takiej lekcji w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa uczniów. Skakanie na trampolinach nie nadwyręża stawów oraz chroni przed wadami postawy. Elementem, który bezpośrednio wpływa na poziom bezpieczeństwa uczestników zabawy na trampolinach są specjalne skarpetki antypoślizgowe, w które każdy uczeń został zaopatrzony przed zajęciami. Zajęcia rozpoczął film instruktażowy na temat właściwego zachowania uczniów na trampolinach. Rozgrzewka prowadzona przez instruktora zajęć doskonale przygotowała wszystkich do wspaniałej zabawy. 

  Ta lekcja WF w „Jumpcity” na długo pozostanie w naszej pamięci!

  Danuta Dębska, Jolanta Homa

 • 16.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sniadanie daje moc....

 • 14.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • 13.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd do teatru.

 • Wyjazd do teatru

  Wyjazd do teatru  i spotkanie z inspektorami UDT

   

  26.10.2017r. prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły  z klas I-III  wyjechali na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Po zajęciu miejsc dzieci niecierpliwie czekały na  na rozpoczęcie przedstawienia. Dla wielu z nich  była to bowiem  pierwsza w życiu wizyta w teatrze. Gdy rozbłysły światła reflektorów i pojawili się aktorzy, uczniowie odczuli prawdziwą magię teatru. 

  Przygody dzielnego doktora Dolittle zostały przedstawione w niezwykle interesujący sposób.  Piękna  scenografia, kolorowe kostiumy aktorów przebranych za zwierzęta, świetna oprawa muzyczna,  zaskakujące momenty i zwroty akcji ,to wszystko spowodowało, że uczniowie siedzieli na widowni jak  zaczarowani.

  Spektakl oprócz tego że był piękny, był również bardzo wartościowy .Podkreślał ważną rolę przyjaźni w życiu człowieka.  Uwrażliwiał na otaczający nas świat. Kształtował  postawę tolerancji i szacunku w stosunku do ludzi  i zwierząt

       Po zakończonym spektaklu czekała na uczniów kolejna niespodzianka, a mianowicie spotkanie z inspektorami Urzędu Dozoru Technicznego z Dąbrowy Górniczej.

  Dzieci obejrzały animowany film  o tym  jak bezpiecznie korzystać z windy i schodów ruchomych  oraz z urządzeń na placu zabaw. Dowiedziały się również  na czym polega praca inspektora Dozoru Technicznego. Prowadzący spotkanie nie pozwolili nudzić się małym słuchaczom. Opowiadali ciekawie   o swojej pracy, przeprowadzili też konkurs wiedzy. Za prawidłowe odpowiedzi uczestnicy otrzymali prezenty.

       Urząd Dozoru Technicznego jest instytucją dbającą o bezpieczeństwo techniczne urządzeń i ich użytkowników. Program edukacyjny „Akademia UDT dla dzieci" realizowany we współpracy z przedszkolami i szkołami ma na celu propagowanie kultury technicznej i bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych

  KAŻDY uczestnik „Akademii UDT dla dzieci” otrzymał upominek.

  Na ręce pani dyrektor inspektorzy UDT przekazali Dyplomy dla poszczególnych klas potwierdzające zdobycie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń technicznych oraz Dyplom dla Szkoły za popularyzację bezpieczeństwa technicznego wśród uczniów.

  Anna Szlęzak

   

   

   

   

 • Ślubowanie

  Ślubowanie pierwszoklasistów

   

  Dnia 7.11.2017r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów.

  Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się z zapałem wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
  Pod czujnym okiem pań wychowawczyń: Ewy Boguckiej, Anny Szlęzak i Aleksandry Żuchowskiej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole.                                                                         Po zakończonej części artystycznej, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

  Po złożeniu ślubowania pan dyrektor  Mirosław Siudyka dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówił pan dyrektor, dotykając olbrzymim ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich uczniów.

  Przybyli na uroczystość goście złożyli pierwszoklasistom życzenia sukcesów w nauce oraz wręczyli słodkie upominki.  Rodzice również stanęli na wysokości zadania i w każdej klasie przygotowali dla  dzieci wspaniałe przyjęcia.

  Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

  Ewa Bogucka

  Anna Szlęzak

  Aleksandra Żuchowska

 • Śniadanie daje moc...

   

  Akcja „Śniadanie daje moc” w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie.

   

             W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III włączyli  się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.  Poprzez edukację zdrowotną  oraz promocję prawidłowego żywienia możemy   przyczynić   się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

         Uczniowie z klas I  – III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

   Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania.  Tego dnia przeprowadzono  pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Należy systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także pić  wodę czy soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

           Akcja była  ciekawą lekcją oraz   dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy.  Coroczne  propagowanie takiej akcji  jest ważne i  potrzebne.

   

                                                                                                                                  Bogusława Adamowicz

 • Turniej...

  Z okazji tegorocznych obchodów 55 – lecia uzyskania przez nasze miasto Bukowno praw miejskich  w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się turniej piłki nożnej dla uczniów klas III i IV.  W turnieju wzięły udział cztery drużyny, grano systemem każdy z każdym. Od pierwszego meczu były wielkie emocje. W ostatnim spotkaniu, który z układu tabeli okazał się być finałowym, walka trwała do ostatniej sekundy. Obie drużyny (SANGSTORM i AP BUKOWNO) dążyły do strzelenia bramki, która zapewniłaby pierwsze miejsce.  Padł bezbramkowy remis i o zwycięstwie miały zdecydować rzuty karne. Wtedy emocje sięgnęły zenitu. Drużyny wykonały po sześć karnych i to nie przyniosło rozstrzygnięcia, wówczas zdecydowano, że oba zespoły zajmą pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęły drużyny AP NIKE i SPORTOWCY. Wyniki jednak miały drugorzędne znaczenie, ponieważ dzieciaki podczas robienia wspólnego zdjęcia jednogłośnie wykrzyczeli, że zwycięzcami są „WSZYSCY”J

  Składy drużyn:

  AP BUKOWNO – Krzemień Konrad, Słota Filip, Pająk Rafał, Gruszecki Filip, Skubis Miłosz, Piętka Bartosz, Ćwięk Tobiasz, Kosno Wojtek, Hobgarski Piotrek

  SANGSTORM – Rafiq Jakub, Siemieński Kamil, Łękawski Szczepan, Rupnik Ksawery, Trzcionkowski Patryk, Waszkiewicz Krzysztof, Mosiej Karol, Sargsyan  Robert

  AP BUKOWNO – Makowski Mateusz, Marks Jakub, Tomalczyk Rafał, Łaś Bartek, Hajduła Bartosz, Gruszkowski Kuba, Białas Kacper, Porębski Mateusz, Hajduła Kuba, Skrzyniarz Bartosz

  SPORTOWCY – Dąbek Grzegorz, Gut Piotr, Poczęsny Dawid, Majda Marcel, Malczyk Bartek, Piekoszewski Jakub, Domagała Mateusz, Rzeszutko Sebastian, Kamionka Szymon, Druszcz Oliwier

                                                                                                            Agnieszka Karcz

 • 13.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej piłki nożnej.

 • 12.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • 10.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laureaci i finaliści konkursów.

 • 10.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Parafiada - Warszawa.

 • IX Parafiada Regionalna...

   I MIEJSCE

  W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPSZEGO ORGANIZATORA PARAFIADY REGIONALNEJ W 2017 ROKU

   

  Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, iż IX Parafiada Regionalna w Bukownie, została oceniona, jako najlepiej zorganizowana tego typu impreza w Polsce. W minionym roku szkolnym zorganizowano 23 Parafiady Regionalne pod hasłem Parafiad Rodzin. Choć zawodnicy najmłodsi, ci poniżej 10 roku życia nie mogli zdobywać punktów w klasyfikacji generalnej, to nie zabrakło dla nich przestrzeni do zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy.

  Program Imprez Regionalnych to skuteczne narzędzie promowania aktywności fizycznej, intelektualnej, artystycznej i duchowej. Podczas IX Parafiady Regionalnej w Bukownie zorganizowano:

  • zawody sportowe w 6 dyscyplinach sportowych,
  • 3 konkursy wiedzowe,
  • 2 konkursy muzyczne,
  • konkurs plastyczny,
  • konkurs łamigłówek „Rusz głową”,
  • parafialny wyścig rowerowy,
  • 3 festyny rodzinne dla uczniów klas młodszych i ich rodziców,
  • turniej piłki siatkowej – kategoria 18+.

   

  Łącznie w IX Parafiadzie wzięło udział około  750 osób z 14 szkół i placówek oświatowych. W przeprowadzeniu imprezy pomagało 48 wolontariuszy, 20 sędziów / członków komisji konkursowych/,  6 instruktorów, Ratownicy medyczni OSP Bukowno, pielęgniarka szkolna.

   

   Dziękujemy darczyńcom, ks. proboszczowi, władzom gminy, nauczycielom, wolontariuszom  i wszystkim, którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu, zarówno IX Parafiady Regionalnej jak i  29 Międzynarodowej Parafiady, podczas której  zajęliśmy drugie miejsce.

  Dobra passa  trwa!

   

                                        Organizatorki: 

  Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik

 • Najlepsi w Polsce...

 • 09.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Warszawy.

 • 08.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia profilaktyczne.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie, ul. Szkolna 8, 32-332 Bukowno
 • 32-6421039

Galeria zdjęć